LG G6 Test Grubu

İlk olarak G4 ile başladığımız test grubu çalışmamıza LG G6 modelinde de devam ettik. 15 bin kişiden fazla başvuruyu 1 hafta içinde aldık. 25 kişilik bir test grubu kurduk. Projemiz 2 aşamadan oluşuyordu. Birinci aşama katılım başvurularını aldığımız, ikinci aşama ise test grubu üyelerinin verilen görevleri yerine getirdiği çalışma uygulamalarıydı.

Tüm test grubu üyeleri bizler gibi akıllı telefon kullanıcılarıydı. Herhangi bir blogger, fenomen vb. hiçbir kimseyi bu gruba dahil etmedik. Test grubu üyelerinden ilk olarak akıllı telefonu kullanmalarını ve samimi yorumlarını bizlerle paylaşmalarını istedik.

Screen Shot 2017-06-08 at 11.34.03 AM

Ardından geniş açı fotoğraflar, eşlemeli fotoğraflar ve video kayıt görevlerini tamamlamalarını istedik. Harika sonuçlar elde ettik ve bu samimi içerikleri sosyal medya hesaplarımız üzerinden kullanıcılarımızla paylaştık. Bununla birlikte ürün sayfalarımız üzerinden LG G6 araştırması yapan kullanıcılar doğru ve samimi bilgileri alabilmesi için tüm yorumları LG G6 ürün sayfasına ekledik.

Proje çalışmasında emeği geçen tüm arkadaşlara ve test grubu üyelerimize teşekkürler.

Erkan Terzi

Erkan Terzi

İstanbul Üniversitesi, W.Rice University ve University California - Berkeley'de İşletme Yönetimi, Fotoğrafçılık ve Pazarlama eğitimleri aldı. Koç Allianz, Aksigorta, Comcast Spotlight, Simfer, Ziylan Grup markalarında klasik pazarlama ve dijital pazarlama alanlarında uzmanlık ve yöneticilik görevlerinde bulundu. Aynı zamanda farklı şirket ve ajanslara danışmanlık yaptı. Şu an LG Electronics şirketinde Dijital Pazarlama Müdürü olarak çalışmaktadır.
Erkan Terzi

Güncel İçerikler Erkan Terzi (diğer yazılar için tıklayınız)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir