HAKKIMDA

erkan_terzi

1990’lı yıllarda internet ile ilk tanıştığım zaman bunun bir devrim olduğunu anlamak için sanırım büyük bir ileri görüşlülük gerekmekteydi; biz ise arkadaşlarla daha 20’li yaşlara gelmeden büyük projelere imza atmanın peşindeydik tabi; internet siteleri yapalım, banner’lar hazırlayalım, projelendirmeler çıkaralım! İşin mutfağından gelip, yeni eklemeler ile şef şapkamızı takmamız uzun yıllar aldı tabi.

İnternet site tasarımları, gif banner’lar hazırladığım o dönemleri daha dün gibi hatırlıyorum. HTML kodlamalardan, ASP, PHP kodlarına; photoshop ile website tasarımlarından flash websitelerine! O zamanlar daha facebook, twitter sosyal medya dünyası ortalarda yoktu. Yahoo Gruplar ile odalara katılıyor, frontpage site tasarımlarını basitleştiriyor, forumlarda cirit atıyordum. ICQ’lar en önemli yazılımlarımızdı, internet teknolojisinde yer alan her yenilik biz teknoloji severlere ‘hurra’ nidaları attırıyordu!

Şimdi geriye baktığımız zaman herşey o kadar çok değişmiş ki. Yeni ve farklı fikirlerin dünyayı nasıl kısa sürede değiştirebildiğine tanıklık ediyoruz. O dönemlerde dijital pazarlama kavramı daha emekleme dönemlerindeydi; bu dönemde dijital çalışmalara devam ederken aynı zamanda pazarlama eğitimlerine de ağırlık verdim.

2000 – 2004 yılları arasında İstanbul Üniversitesi – İşletme Fakültesi’ nde lisans eğitimi aldım; 2004 ve 2005 yıllarında Dijital Fotoğrafçılık ve İletişim Teknolojileri kitaplarını yazdım; bu kitaplar farklı yayınevlerinden aynı yıl içinde yayınlandı. Dijital Fotoğrafçılık kitabı bir Türk yazar tarafından yazılan alanındaki ilk kitap oldu.

W.Rice University‘de akademik dil eğitimi ve stüdyo fotoğrafçılığı ve Harvard University‘den de dijital fotoğrafçılık eğitimleri aldım.

California University – Berkeley‘de pazarlama uzmanlık eğitimini Klasik Pazarlama ve Dijital Teknolojiler üzerine tamamladım.

Aynı zamanda Microsoft, Milli Eğitim Bakanlığı, Google, Bilge Adam, IBM, York Trade gibi farklı kurum ve kuruşlardan uzun süreli teknoloji ve uluslararası pazarlama eğitimleri ve sertfikaları aldım.

Marketing Türkiye, İhracat, Genç Girişim, Kişisel Gelişim, Hürriyet, Refleks gibi birçok gazete ve dergiler de yazılarım yayınlandı. Şu an CDO-Chief Digital Officer, Digital Marketing Professional, Digital Marketing Europa kuruluşlarına üyeliklerim bulunmaktadır.

Yaklaşık 20 yıldır Pazarlama ve Dijital İnteraktif Çözümler alanında ulusal ve uluslararası çalışmalar gerçekleştiriyorum: Koç Allianz, Aksigorta, Comcast Spotlight, Simfer, Ziylan Grup(FLO, Polaris, Lumberjack, Kinetix, Dockers, SIS) markalarında İstanbul ve San Francisco’da marka pazarlama ve dijital pazarlama alanlarında uzmanlık ve yöneticilik görevlerinde bulundum. Aynı zamanda T-Mobile, Trexta, ESI gibi birçok şirket ve markaya yurt içinde ve yurt dışında danışmanlıklar yaptım.

2010 yılında hayat arkadaşım, eşim, Buket ile evlendik; dünya tatlısı kızım Sude 2012 yılında aramıza katıldı; ardından 2013 yılında da dünya tatlısı 2 numaram Burak aramıza katıldı.

2015 yılında LG Electronics şirketinde Dijital Pazarlama Müdürü olarak göreve başladım; şu an Marka Pazarlama Müdürü olarak görevime devam etmekteyim. Tüm ekibimizle pazarlama alanında öncü ve farklı çalışmalar yapmaya gayret ediyoruz; her türlü soru ve önerilerinizi ilgili iletişim adresinden benimle istediğiniz zaman paylaşabilirsiniz.

Saygı, sevgi ve güzel günler dileklerimle…

Erkan Terzi
iletisim@erkanterzi.com