HAKKIMDA

Massachusetts Institute of Technology / MIT Sloan School ’da Dijital Pazarlama Analizleri üzerine eğitim aldı. University of California, Berkeley‘de pazarlama uzmanlık eğitimlerini Pazarlama ve Dijital Teknolojiler üzerine tamamladı. İstanbul Üniversitesi – İşletme Fakültesi’ nde pazarlama ağırlıklı olarak İşletme Yönetimi üzerinde lisans eğitimi aldı. Aynı zamanda W.Rice University‘de akademik dil eğitimi ve stüdyo fotoğrafçılığı eğitimleri almıştır.

Microsoft, Milli Eğitim Bakanlığı, Google, IBM, Marmara Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, York Trade gibi farklı kurum ve kuruşlardan uzun süreli teknoloji ve uluslararası pazarlama eğitimleri ve sertifikaları aldı. Dijital Fotoğrafçılık ve İletişim Teknolojileri kitaplarını yazdı; bu kitaplar farklı yayınevlerinden aynı yıl içinde yayınlandı. Dijital Fotoğrafçılık kitabı bir Türk yazar tarafından yazılan alanındaki ilk kitap oldu. Aynı zamanda Capital, BrandMap, Ekonomist, DigitalAge, Para, Mediacat, Marketing Türkiye, İhracat, Genç Girişim, Hürriyet gibi birçok gazete ve dergiler de yazıları yayınlandı.

Yaklaşık 20 yıldır Pazarlama ve Dijital İnteraktif Çözümler alanında ulusal ve uluslararası çalışmalar gerçekleştiren Erkan Terzi: Koç Allianz, Aksigorta, Comcast Spotlight, Simfer, Ziylan Grup markalarında İstanbul ve San Francisco’da marka pazarlama ve dijital pazarlama alanlarında uzmanlık ve yöneticilik görevlerinde bulundu. Aynı zamanda T-Mobile, ESI, Mekappa, Marketing Türkiye, Arçelik gibi birçok şirket ve markaya yurt içinde ve yurt dışında danışmanlık ve strateji planlamaları hazırladı. 2015 yılında LG Electronics şirketinde Dijital Pazarlama Müdürü olarak göreve başladı; ardından LG Türkiye Marka ve Dijital Pazarlama Müdürü olarak Mart 2021 yılına kadar görevine devam etti.

Şu an aktif olarak ASELSAN şirketinde “Marka ve Dijital İletişim Lideri” olarak görevine devam etmektedir. Aynı zamanda Türkiye ve dünyada pazarlama davranış yaklaşımları; marka / dijital pazarlama analizleri hakkında bir kitap çalışması yapmaktadır.

Erkan Terzi, evli ve 2 çocuk babasıdır. Pazarlama İletişimi ve Dijital Teknolojiler alanındaki çalışmalarına devam etmektedir.

English Version