HAKKIMDA

Massachusetts Institute of Technology / MIT Sloan School’da Dijital Pazarlama Analizleri üzerine eğitim aldı.

University of California / Berkeley‘de pazarlama uzmanlık eğitimlerini Pazarlama ve Dijital Teknolojiler üzerine tamamladı.

İstanbul Üniversitesi – İşletme Fakültesi’ nde pazarlama ağırlıklı olarak İşletme Yönetimi üzerinde lisans eğitimi aldı.

Dijital Fotoğrafçılık ve İletişim Teknolojileri kitaplarını yazdı; bu kitaplar farklı yayınevlerinden aynı yıl içinde yayınlandı. Dijital Fotoğrafçılık kitabı bir Türk yazar tarafından yazılan alanındaki ilk kitap oldu. Şu an “Yeni Kıta –  Dijital Pazarlama Teknolojileri” kitap çalışmasına devam etmektedir. Microsoft, Milli Eğitim Bakanlığı, Google, IBM, Marmara Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, York Trade gibi farklı kurum ve kuruşlardan uzun süreli teknoloji ve uluslararası pazarlama eğitimleri ve sertifikaları aldı. Capital, BrandMap, Ekonomist, DigitalAge, Para, Mediacat, Marketing Türkiye, İhracat, Genç Girişim, Hürriyet gibi birçok gazete ve dergiler de yazıları yayınlandı. Şu an CDO-Chief Digital Officer, Digital Marketing Professional, Digital Marketing Europa kuruluşlarına üyelikleri bulunmaktadır. Aynı zamanda W.Rice University‘de akademik dil eğitimi ve tasarım/stüdyo fotoğrafçılığı eğitimleri almıştır.

Yaklaşık 20 yıldır Pazarlama ve Dijital İnteraktif Çözümler alanında ulusal ve uluslararası çalışmalar gerçekleştiren Erkan Terzi: Koç Allianz, Aksigorta, Comcast Spotlight, Simfer, Ziylan Grup markalarında İstanbul ve San Francisco’da marka pazarlama ve dijital pazarlama alanlarında uzmanlık ve yöneticilik görevlerinde bulundu. Aynı zamanda T-Mobile, ESI, Arçelik gibi birçok şirket ve markaya yurt içinde ve yurt dışında danışmanlık ve strateji planlamaları hazırladı. 2015 yılında LG Electronics şirketinde Dijital Pazarlama Müdürü olarak göreve başladı; ardından LG Türkiye Marka ve Dijital Pazarlama Müdürü olarak 2021 yılına kadar görevine devam etti.

Erkan Terzi, evli ve 2 çocuk babasıdır. Pazarlama ve Dijital Teknolojiler alanındaki çalışmalarına devam etmektedir.

English Version