By using our website, you agree to the use of our cookies.
By using our website, you agree to the use of our cookies.

HAKKIMDA

Institute of Technology / MIT Sloan School ’da Dijital Pazarlama Analizleri üzerine eğitim aldı. University of California, Berkeley‘de pazarlama uzmanlık eğitimlerini Pazarlama ve Dijital Teknolojiler üzerine tamamladı. İstanbul Üniversitesi – İşletme Fakültesi’ nde pazarlama ağırlıklı olarak İşletme Yönetimi üzerinde lisans eğitimi aldı. Aynı zamanda W.Rice University‘de akademik dil eğitimi ve stüdyo fotoğrafçılığı eğitimleri almıştır.

Microsoft, Milli Eğitim Bakanlığı, Google, IBM, Marmara Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, York Trade gibi farklı kurum ve kuruşlardan uzun süreli teknoloji ve uluslararası pazarlama eğitimleri ve sertifikaları aldı. Davranışsal Pazarlama, Dijital Fotoğrafçılık ve İletişim Teknolojileri kitaplarını yazdı. Aynı zamanda Capital, BrandMap, Ekonomist, DigitalAge, Para, Mediacat, Marketing Türkiye, İhracat, Genç Girişim, Hürriyet gibi birçok gazete ve dergiler de yazıları yayınlandı.

Yaklaşık 20 yıldır Pazarlama ve Dijital İnteraktif Çözümler alanında ulusal ve uluslararası çalışmalar gerçekleştiren Erkan Terzi: Koç Allianz, Aksigorta, Comcast Spotlight, Simfer, Ziylan Grup markalarında İstanbul ve San Francisco’da marka pazarlama ve dijital pazarlama alanlarında uzmanlık ve yöneticilik görevlerinde bulundu. Aynı zamanda T-Mobile, ESI, Mekappa, Marketing Türkiye, Arçelik, KTO gibi birçok şirket ve markaya yurt içinde ve yurt dışında danışmanlık ve strateji planlamaları hazırladı. 2015 yılında LG Electronics şirketinde Dijital Pazarlama Müdürü olarak göreve başladı; ardından LG Türkiye Marka ve Dijital Pazarlama Müdürü olarak Mart 2021 yılına kadar görevine devam etti.

Şu an aktif olarak ASELSAN şirketinde “Marka ve Dijital İletişim Lideri” olarak görevine devam etmektedir.

Erkan Terzi, evli ve 2 çocuk babasıdır. Yeni kitabının yazımına devam etmektedir: Yeni Kıta – Dijital Pazarlama. Pazarlama İletişimi ve Dijital Teknolojiler alanındaki çalışmalarına devam etmektedir.

Davranışsal Pazarlama
Yeni yüzyılda ki pazarlama krallığını yıkın!
Amazon Kindle – İngilizce / Kobo – İngilizce ve Türkçe – 2021

Pazarlama dünyası durmadan değişiyor. Artık bilim dünyasının yenilikleri ve pazarlama yöneticilerinin analiz çalışmaları daha doğru sonuçlara ulaşmamızı sağlıyor. Dijitalleşen pazarlama dünyasında gelenekselleşen pazarlama kurallarını yıkarak başarıya ulaşmak istiyorsanız yeni açılımları deneyimlemelisiniz. Bu kitap size bildiğinizi sandığınız birçok doğrunun yanlış olduğunu gösterecek. Başarılı pazarlama kampanyaları yürütmek, ürün ya da servis satışlarınızı artırmak için gerekli bilgileri size veriyor olacak. Özellikle klasik pazarlama ile dijital pazarlama entegrasyonunu nasıl yapmanız gerektiğini anlatıyor olacak. Örnek pazarlama strateji planı ve dijital iletişim çalışması size sadece teorik de değil, doğrudan uluslararası büyük markalar için de uygulanmış pratikte de yapılmış stratejik bilgi ve çalışmaları veriyor olacak. Sonrasın da yapmanız gereken tek şey ürün ve markanız için gerekli olan artı eklemeleri yaparak daha gelişmiş bir stratejik plan yapmak olacak.

Gerçek pazarlama sisteminin satın alım sürecinin dijital entegrasonu da dahil ederek nasıl çalıştığını öğrenin. Marka değerleme kurallarınızı gözden geçirin. Etkileşim tabanlı sosyal medya formülasyonlarının başarılı olmak için nasıl çalışılması gerektiğini bilin. Halkla İlişkiler’in dijital entegrasyona nasıl geçiş yapması gerektiğini yeni kurallara göre inceleyin. Davranışsal pazarlama için bilmeniz gerekenlere göz gezdirin ve kuralları tekrar yazın!

Bu kitap sizi iyi bir pazarlama dehası yapmayacak, pazarlamayı gerçek manada anlamış kaliteli bir pazarlama yöneticisi olmanızı sağlayacak. Sonrası size kalmış; yeni yüzyılın pazarlama krallığını yıkmaya hazır olun!