HAKKIMDA

İstanbul Üniversitesi – İşletme Fakültesi’ nde pazarlama ağırlıklı olarak İşletme Yönetimi üzerinde lisans eğitimi aldı.

California University – Berkeley‘de pazarlama uzmanlık eğitimini Pazarlama ve Dijital Teknolojiler üzerine tamamladı. W.Rice University‘de akademik dil eğitimi ve stüdyo fotoğrafçılığı eğitimleri aldı.

Dijital Fotoğrafçılık ve İletişim Teknolojileri kitaplarını yazdı; bu kitaplar farklı yayın evlerinden aynı yıl içinde yayınlandı. Dijital Fotoğrafçılık kitabı bir Türk yazar tarafından yazılan alanındaki ilk kitap oldu. Şu an “Yeni Kıta –  Dijital Pazarlama Teknolojileri” kitap çalışmasına devam etmektedir. Aynı zamanda Microsoft, Milli Eğitim Bakanlığı, Google, Bilge Adam, IBM, York Trade gibi farklı kurum ve kuruşlardan uzun süreli teknoloji ve uluslararası pazarlama eğitimleri ve sertifikaları aldı. Marketing Türkiye, İhracat, Genç Girişim, Kişisel Gelişim, Hürriyet, Refleks gibi birçok gazete ve dergiler de yazıları yayınlandı. Şu an CDO-Chief Digital Officer, Digital Marketing Professional, Digital Marketing Europa kuruluşlarına üyelikleri bulunmaktadır.

Yaklaşık 20 yıldır Pazarlama ve Dijital İnteraktif Çözümler alanında ulusal ve uluslararası çalışmalar gerçekleştiren Erkan Terzi: Koç Allianz, Aksigorta, Comcast Spotlight, Simfer, Ziylan Grup markalarında İstanbul ve San Francisco’da marka pazarlama ve dijital pazarlama alanlarında uzmanlık ve yöneticilik görevlerinde bulundu. Aynı zamanda T-Mobile, ESI, Arçelik gibi birçok şirket ve markaya yurt içinde ve yurt dışında danışmanlık ve strateji planlamaları hazırladı. 2015 yılında LG Electronics şirketinde Dijital Pazarlama Müdürü olarak göreve başladı; şu an takım lideri olarak Marka & Dijital Pazarlama Müdürü pozisyonunda görevine devam etmektedir.

Erkan Terzi, evli ve 2 çocuk babasıdır. Pazarlama ve Dijital Teknolojiler alanındaki çalışmalarına devam etmektedir.