Youtube ile Global Başarı

27 Temmuz 2016 / Google-Youtube – Yapmış olduğumuz dijital çalışmalarda ilk ve kullanıcı dostu çalışmalar yapmak önceliğimiz; bununla birlikte marka değerine yaptığımız katkı ve satışlara yansıyan tüm dijital çalışmalar bizim için vazgeçilmez.

Google tarafından LG için yaptığımız Bumper Ads çalışması kazandığı başarı neticesinde Global Case Study olarak yayınlandı.

 

Kampanyanın amacı LG G5 erişim ve bilinirliğinin maksimum düzeye çıkarılmasıydı. Öncelikli hedef kitle belirlenerek TrueView video gösterimi kullanıcılara yapıldı. Toplanan veri havuzu ile ilgili dataya yaklaşık 6 saniyelik ikinci bir video gösterimi yapıldı.

İkinci reklam gösterimi ile reklam ve ürün bilinirliliği %26.2 artış gösterdi ve marka bilinirliği de %9.2 büyüme sağladı. Çarpıcı olan diğer bir başarı ise CPM maliyetlerini %30 daha düşük olmasıydı.

İlk gösterilen video:

 

İkinci gösterilen video: 

Thanks to Bumper Ads we were able to drive incremental Ad recall and Brand Awareness on our most engaged audience.

Erkan Terzi, LG Electronics Digital Marketing Executive

Erkan Terzi

Erkan Terzi

There has been in the field of marketing, sales, brand, e-commerce and digital marketing for around 18 years in Istanbul and San Francisco; worked for Koç Allianz, Aksigorta, Comcast Spotlight, Simfer, Ziylan Group(FLO, Lumberjack, Dockers, Polaris, Sport in Street etc), T-Mobile, ESI and many companies as expertise, manager and consultant. Now he has been working for LG Electronics as Head of Digital Marketing in Turkey.